Hayatın Sırrı

20 Haziran 2015

Canım sıkkındı, Hayatın sırrını arıyordum. Ama bulamasam da çok problem olmazdı. Mesela bu amaç uğruna Hindistan dağlarında keşişlerle aylarca yaşamayı kabul edecek durumda değildim. Çünkü keşiş tayfasına dair “Hayatın sırrını bilseler ne olacak, aylarca dağlarda yaşıyorlar saç baş birbirine karışmış leş gibi kokuyorlar” şeklinde dümdüz bir bakış açım vardı. Kutsal Ganj nehrine olan saygım da nehrin komple bakteri yuvası olduğunu öğrendiğim bir belgesel filmle birlikte uçup gitmişti. Bu sebepten artık hayatın sırrını adeta göz ucuyla, “Bu diş macununun kapağını nereye koymuştum lan?” edasıyla arıyordum. eee, sonra ?

Etiketler

Sütaş Süzme Peynir : Unexpected Journey

Süzme yoğurdun kıvamı ile peynirin tadını birleştirmiş mükemmel peynir.

Hatırlıyorum, bütün hikaye İzmit’te kaldığım öğrenci evinin zilinin çalınmasıyla başladı. Kapıyı açtım, boynunda sütaş kimliği sallanan bir genç, bir elinde kalıp beyaz peynir kutusunu tutarak, öbür eliyle de kutuyu göstererek “iyi günler, belki duymuşsunuzdur sütaş süzme peynir adıyla yeni bir ürün çıkardı. sütaş’ın bu yeni ürününü yalnızca 5 lira vererek denemek ister misiniz” dedi. eee, sonra ?

Etiketler

Haram Zıkkım Olsun

Fırtınalı bir çocukluk (fırtınalıdan kastım bildiğin varoş çocukluğu) yaşayanlar bilirler, çocuklar çöpe atmaya karar verdikleri oyuncakları atmadan önce üzerine tükürüp tüm diğer çocukların ortasında “Bunu alıp oynayana haram zıkkım olsun, Allah belasını versin” diyerek atabilecekleri en uzak noktaya fırlatırlar. Eğer söz konusu “oyuncak atma törenine” katılmamış bir çocuk oyuncağı alıp onunla oynamaya karar verirse, mevzudan haberdar olan diğer çocuklar “Oğlum ona tükürüp beddua ettiler lan” diyerek arkadaşlarını uyarırlar. O da haliyle racona uyarak oyuncağı atar yere. eee, sonra ?