Elektrik Alamadım

20 Haziran 2015

Onlar. Her türlü cinsel aktiviteden uzak düşlediğimiz, rüyalarımızda ellerine bir asa ve üstlerine de beyaz bir entari vererek bilge adam ilan ettiğimiz ak sakallı dedelerimizin bilinmeyen yönlerini keşfetmemizi sağladılar. Onlar sayesinde öğrendik kırkından sonra azanı teneşirin paklamadığını ve kırk yaş üzerindeki insanların da bildiğin senin benim gibi (belki senin benim gibi olmasa da bir şekilde) seviştiklerini. Onlar öğrettiler bize insanların sadece dış görünüşüyle değil, içiyle de (maaş, gayrimenkul,çocuk,evlilik sayısı vs.) ilgilenmeyi. Onlar, her sabah televizyonlarımızı saatlerce istila eden canlı yayınlar. Onlar, bitmek bilmez tanışmalar, hoşlanmalar, elektrik almalar ve ayrılmalar. Onlar… Onlar Evlilik Programları.
eee, sonra ?

Etiketler

Ana Haber Bültenine Hoşgeldiniz

Televizyonun yatak odalarımıza kadar girişine kimse karşı çıkmadı. Muhteşem bir icattı çünkü, sihirli kutuydu. Göbeğimizin üzerine kuruyemiş kasesi koyup oturduğumuz yerden tüm dünyayı takip edebilecektik artık. Favori iki kanaldan Türkiye’de olan biten hakkında bilmemiz gereken her şeyi öğreniyorduk. İlçede yada mahallede neler yaşandığını öğrenmek için ise bir yerel tv kanalı izlemek yeterliydi. Bilgi, altın tepsiyle önümüze sunuluyordu.

Sonra bir gariplik hissetmeye başladık. Tam olarak ismini koyamasak da, haber spikerlerinin ses tonunda, yarışma programlarında, alkış tutan seyircinin boş bakışlarında hissediyorduk bu garipliği. Sürekli aynı şeyleri görmekten sıkılan herkes gibi, ayrıntıları görmeye başladık yavaş yavaş. Ve kadraja girenler, kadraja giremeyenleri hatırlattı sonunda. eee, sonra ?

Etiketler

Medya: Çirkin Fahişe

Son zamanların çaktırmadan yavaş yavaş yükselen TV fenomenleri “Şu an yüzüne bakılmayacak haldesin ama istersen şahane biri olabilirsin” temalı giyim ve estetik ameliyat programları. Kadınlarımız bu sayede neyin takdir edildiğini, neyin iğrenç olduğunu ve bunların hangi kriterlere göre belirlendiğini öğreniyorlar. Programların formatları ise tahmin edebileceğiniz gibi TV de her tür maymunluğu deneyen Amerika’dan ithal. eee, sonra ?

Etiketler

Harry Potter ve Half Blood Prince (Heri Potır)

– spoiler –

Birader o kadar ünlüsün, etrafında her daim “Harry potter böyle muhteşem”, “Harry potter şöyle tapılası” gibi muhabbetler dönüyor, her gören “Merlinin sakalı!, Bu Harry Potter!” diyor (bu arada merlinin sakalı da ne s.kim bir tepkidir hala çözebilmiş değilim), etrafındakiler sana seçilmiş kişi gözüyle bakıyorlar, ama sen ne yapıyosun ?

eee, sonra ?

Etiketler

Karayip Korsanları – Gizemli Denizler | Gizemli Denizlerde Tropikal Aksiyon

Karayip Korsanları serisinin tüm filmlerinin bana yaşattığı ortak bir psikoloji var: hikaye akışından hiçbir şey anlamayıp yine de salondan tatmin olmuş bir şekilde ayrılmak. Şu sıralar vizyonda olan serinin en son filmi “Karayip Korsanları: Gizemli Denizler” de aşağı yukarı aynı etkiyi uyandırdı. Bir kıza aşık olup, onda çekici olan şeyin ne olduğunu anlayamadan ondan ayrılan saf bir genç gibi çıktım salondan.

Bu bölümün hikâyesine gelirsek. Sakalındaki boncuklara dokunabilmek için kendini paralayabilecek kızlardan müteşekkil garip bir hayran kitlesine sahip olan Kaptan Jack Sparrow (Johnny Depp), geçmiş yolculuklarından tanıdığı Latin güzeli Angelica (Penelope Cruz) ile tekrar karşılaşır. eee, sonra ?

Etiketler

Sanatçı Fantezisi

Arkadaşımla internetten müzik videoları izleyerek sohbet ediyorduk. Sıra Murat Boz’un bir klibine geldiğinde, arkadaşım övgü tonlamasında bir küfürle (küfrederek övmek topraklarımıza özgü bir kompliman yapma tekniğidir) sözüne başlayarak şöyle dedi: “Bu ülkede her kızın “vereceği” iki tane adam var. Biri bu (Ekranda vücudundan su damlaları süzülen Murat Boz’u gösteriyor) biri de Kıvanç Tatlıtuğ.” Kızların “vermesi” tabiri ucu ataerkil toplum yapısına, Orta Asya’nın bozkırlarında esen rüzgârlara kadar uzanacak denli geniş, apayrı bir yazı konusu olurdu, ama şu an derdim başka. eee, sonra ?